Łazienki w bloku zwykle mają niewielki metraż. Nawet na małej powierzchni można zaplanować jednak wszystkie niezbędne funkcję, a co więcej, stworzyć piękne i ciekawe wnętrze.

   Łazienki w bloku najczęściej są małe, a często wąskie i nieustawne. Podstawą w takim pomieszczeniu jest więc odpowiednie pomieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów oraz optyczne powiększenie wnętrza.

     Jak powiększyć optycznie niewielką łazienkę?

   Sprawdzonym sposobem jest zastosowanie jasnych kolorów, spośród których najlepiej sprawdzi się biel. Przestrzeń powiększą też optycznie odbijające światło płytki oraz lustrzane powierzchnie - tu polecamy zwłaszcza lustrzane szafki nad umywalką lub zabudowę od podłogi do sufitu. koniecznie trzeba też wykorzystać wnęki i uskoki. Małe można zabudować tak, aby służyły jako szafka albo szafa wnękowa. Półki rozmieszczone na dowolnej wysokości stworzą przestrzeń do przechowywania łazienkowych akcesoriów, a zamknięte meblowym frontem pomogą zachować estetyczny wygląd wnętrza. W większych wnękach można ukryć pralkę, zaplanować prysznic, który można zamknąć drzwiami np. składanymi podczas otwierania, co pozwoli wygodnie korzystać z łazienki.

W małej łazience sprawdzi się także prysznic bez brodzika. Niestety zastosowanie modnego odpływu w posadzce nie zawsze jest możliwe w bloku ze względu na konieczność kucia, ale na rynku znajdziecie bez problemu modele o bardzo małej wysokości zabudowy, które umożliwiają zastosowanie takiego odpływu.