Czarne baterie o aksamitnej, matowej powierzchni to absoluty łazienkowy hit. Dzięki nim nasze wnętrze zyska intrygujący, ciekawy wystrój.

     Kolor czarny stanowi synonim ponadczasowej elegancji. Świetnie wypada zwłaszcza w klasycznym zestawieniu, czyli black & white. Taka kolorystyka jest chociażby bazą stylu glamour. W aranżacji łazienki możemy śmiało postawić na ten duet. Na białym tle czarne baterie będą wyrazistym akcentem. Doskonale sprawdzi się ich połączenie z białą ceramiką oraz białymi płytkami. Warto jednak pamiętać, że taki element wystroju nie lubi mocnej konkurencji. Za to dobrze jest do niego nawiązać, np. wybierając wszystkie baterie w łazience z tej samej linii i uzupełniając je o czarne profile mebli czy kabiny prysznicowej, a także elementy oświetlenia.

    Miłośnicy czerni mogą też pokusić się o połączenie baterii w tym kolorze z czarną umywalką i wanną. Inne możliwości kolorystyczne? Godna polecenia jest stylistyka industrialna. Czarne baterie dobrze prezentują się też na szarym betonowym tle i w towarzystwie dekorów imitujących patynowane drewno. Można je również zestawiać z kolorami pastelowymi oraz dekorami kamiennymi.